۵۰ تیم حفاظت فردی آماده خدمت رسانی به مبتلایان به ویروس کرونا

شنبه, 10 اسفند 1398 11:24

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور، پیرحسین کولیوند، رییس سازمان اورژانس کشور در خصوص اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با ویروس کرونا گفت: سازمان اورژانس کشور تیم‌های عملیات ویژه خود را در قالب ۵۰ تیم تخصصی با تجهیزات ویژه جهت پیشگیری این ویروس در حالت آماده‌باش قرار داده است. این تیم های عملیاتی به محض اعزام به محل، پس از مشاهده افراد مبتلا به ویروس کرونا نسبت به ضد عفونی فرد اقدام کرده و سریع او را به مراکز درمانی که برای این منظور اختصاص داده شده است، منتقل می کنند

.

 

کولیوند افزود: تمام اعضای تیم عملیات حفاظت ویژه اورژانس، از تجهیزات پیشرفته استفاده می کنند که این هم برای محافظت فردی خودشان و هم برای مراقبت جامعه از تکثیر ویروس کرونا برنامه ریزی شده است. هر فردی که مشکوک به ویروس کرونا باشد و تیم حفاظت فردی در فرایند امدادرسانی به ایشان قرار گرفته باشد، اعضای خانواده وی نیز به مراکز درمانی منتقل می شود و تحت آزمایش های مربوطه قرار می گیرند.

رییس سازمان اورژانس ضمن تاکید بر رعایت مسائل بهداشتی اعلام کرد: در هر استان بیمارستان هایی برای پذیرش افراد مشکوک و مبتلا به ویروس کرونا اختصاص داده شده است که به صورت کامل آماده خدمت رسانی می باشد.

کولیوند افزود: ۸۰ درصد از مبتلایان به ویروس کرونا به صورت سرپایی درمان می شوند و ۲۰ درصد ممکن است که نیاز به انتقال به مراکز درمانی داشته باشند. تمام آمبولانس های خصوصی که در برای انتقال بیماران مشکوک به کرونا فعالیت می کردند، فعالیت هایشان محدود و بعضا قطع شد و خدمت رسانی صرفا از طریق تیم های تعیین شده امدادرسانی صورت می گیرد.

رییس سازمان اورژانس کشور تاکید کرد: برای اطلاع رسانی و پاسخ دهی به مردم عزیز در خصوص ویروس کرونا، شماره تلفن ۱۹۰ در دسترس است و مهم است که از شماره ۱۱۵ استفاده نشود. چرا که اورژانس کشور همچنان امدادرسانی به نیازمندان را مثل گذشته انجام می دهد و تماس در خصوص کرونا با شماره ۱۱۵ موجب کند شدن خدمت رسانی خواهد شد و هر شخصی در خصوص ویروس کرونا نیاز به راهنمایی یا امدادرسانی دارد می تواند با شماره ۱۹۰ تماس بگیرد.

در پایان کولیوند ضمن بیان این مطلب که مردم اطلاعات موثق را از طریق رسانه های معتبر کشور دریافت کنند و به مطالب بدون پشتوانه علمی در فضای مجازی توجه نکنند، ادامه داد: شست‌وشوی مرتب و مکرر دست‌ها ۲۰ تا ۳۰ ثانیه با مایع دستشویی می‌تواند تکثیر بیماری کرونا را در کشور کاهش دهد.