اولین همایش مجمع خیرین سلامت و اورژانس کشور

سه شنبه, 07 خرداد 1398 08:21

 ه گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور: روز گذشته 28 بهمن 1397 اولین همایش مجمع خیرین سلامت و سازمان اورژانس کشور با حضور دکتر کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور ، دکتر پیمان صابریان رئیس اورژانس تهران ،دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت ، آقای مهندس اوحدی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و سایر مسئولین کشوری و لشگری و نیز با حضور خیرین سلامت برگزار شد.

 دکتر کولیوند در اولین همایش مجمع خیرین سلامت گفت: اولین همایش تقدیر از خیرین سلامت در بخش فوریت‌های پزشکی را برگزار کردیم و خوشبختانه استقبال خیلی خوبی از این همایش شد.  از حدود سه هزار پایگاه شهری و روستایی تقریباً ۳۳۰ پایگاه خیر ساز است و به همت خیرین محترم ساخته شده است .

رئیس سازمان اورژانس کشور در حاشیه همایش اولین مجمع خیرین سلامت و سازمان اورژانس کشور اظهار داشت: خوشبختانه در این همایش ما یکسری از خواسته‌ها و تجهیزاتی که در حوزه فوریت‌های پزشکی احتیاج داشتیم را به عزیزان خیر رساندیم تا آن‌هایی که مایل هستند کار خیری در این خصوص انجام بدهند دست به کار شوند.

وی در ادامه افزود: ما معتقدیم هر کسی که در حوزه پزشکی برای حفظ جان یک هموطن خود و کاهش آلام هموطنان خود تلاش کند در ثواب بزرگی سهیم خواهد بود.

دکتر کولیوند اضافه کرد: با توجه به ۳۳۰ پایگاهی که توسط خیرین ساخته شده است اگر شما هر پایگاه را حساب کنید که حدود ۲۰۰ میلیون تومان تمام شده است خیرین هم زمین آن را اهدا کردند و و هم این پایگاه‌ها را تجهیز کردند.

وی افزود : ما به خیرین زیادی در ارتباط بودیم که یکی از خیرین پس از فوت همسر خود تمام پولی که از دیه او دریافت کرده بود به اضافه مقدار پولی که خودشان گذاشته بودن صرف ساخت پایگاه اورژانس کردند تا جان هموطنان خود را از مرگ نجات بدهند.

رئیس سازمان اورژانس کشور اظهار داشت : ما در این مجمع نیازمندی‌های خود را به عزیزان خیر اعلام کردیم و آن‌ها نظرات خود را به ما بر می‌گردانند سپس ما این اطلاعات را جمع بندی کرده اعلام می‌کنیم که چه تعدادی و خیرین محترم به ما کمک می‌کند و همان میزان بلکه بیشتر خودمان نیز تامین می‌کنیم.

دکتر کولیوند با بیان اینکه بیشتر نیازمندی‌های سازمان اورژانس کشور تجهیزات فوریت‌های پزشکی است افزود: ساخت پایگاه‌ها اورژانس به خصوص در محل‌هایی که مورد نیاز است که اتفاقا محل‌های مورد نظر را طبق استاندارد‌هایی که داریم نیز مشخص کرده ایم از نیازمندی‌های دیگر سازمان اورژانس کشور است.

دکتر کولیوند گفت :در حال حاضر مهمترین تجهیزاتی که در سازمان اورژانس کشور احتیاج داریم آمبولانس و وسایل داخل آمبولانس مثل مانیتورینگ دستگاه نوار قلب و فشار سنج و ... است.

رئیس سازمان اورژانس با بیان اینکه کاری که پرسنل اورژانس پیش بیمارستانی انجام می‌دهند از کار خیرین کمتر نیست، گفت: عوامل اورژانس روزانه جان خودشان را در طبق اخلاص گذاشته تا جان فردی دیگر را نجات دهند. خیرین نیز مال خود را در راه سلامت و امنیت شهروندان هزینه می‌کنند و برای آن نیز نمی‌توان هزینه تعیین کرد.

رئیس اورژانس کشور با اشاره به کاهش 30 درصدی مصدومان چهارشنبه‌سوری در سال گذشته نیز خبرداد و ابراز امیدواری کرد که این روند در سال جاری نیز ادامه داشته باشد.

محتوای بیشتر در این بخش: مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا »